Nem, bárki könnyedén beüzemelheti a mobil légkondik bármelyikét. Legfeljebb a mobil klíma kivezetés beállítása az, amivel pár percet el kell tölteni, de ha kivezetés nélküli mobil klíma mellett dönt, akkor még ezzel sem kell bajlódnia.
Nem, alapvetően nincs szükség semmilyen szerszámra a mobil klímák szerelése során.
Maximum üvegvágót érdemes beszerezni, arra az esetre, ha kifejezetten az ablaküvegen szeretnénk kivezetni a mobil légkondi csövét.
Bizonyos típusú egycsöves mobil légkondik esetén megoldható a kétcsövessé alakítás double duct kit felszerelésével.
Minden hűtő-fűtő klíma tökéletesen alkalmas arra, hogy enyhébb tél esetén felfűtse a lakóteret. Nagyon alacsony kinti hőmérséklet esetén azonban a klíma fűtésre már nem igazán használható gazdaságosan, mert a hőmérséklet csökkenésével párhuzamosan csökken a légkondi fűtési hatékonysága is.
Ahogy a hűtésnél figyelembe kell venni a belmagasságot és a multi klíma teljesítményét, a fűtésnél ugyanígy kell eljárnunk.
Egy 2,6 méteres belmagasságot alapul véve a következőkre számíthatunk:
Ha nem szoktuk csukni a szobák ajtajait, a folyosó területét is vegyük figyelembe a számítások során!
Abban az esetben, ha van napelem vagy hőszivattyú a háztartásban, egyértelműen a fűtő hűtő klíma a nyerő választás. De ha az egekbe szökő gázárra gondolunk, jó eséllyel még akkor is olcsóbb a fűtő klíma használata, ha a szolgáltatótól vesszük az áramot.
Bár a fűtési hatékonysága teljesen megegyezik a split klímáéval, van egy nagy előnye a mobil klímának: amennyiben nem kültéren működtetjük, egyáltalán nem kell tartanunk a jegesedéstől :)
Sok érv szól a mobil légkondi mellett:
Mobil légkondit bárhova lehet rakni, mivel a klíma szerelés során nem kell egyáltalán rombolni.
Ha nem cső nélküli mobil klímát választunk, akkor is könnyen és esztétikusan megoldható a légkondícionáló csövének kivezetése ajtószigetelő függöny, illetve ablakszigetelő függöny segítségével.
Alapvetően minden légkondi tisztítja a levegőt (ha karban van tartva a szűrője), de létezik olyan mobil légkondícionáló, ami légtisztító is egyben, így nem csak a port és a pollent, de a baktériumokat, a vírusokat és a gombaspórákat is hatékonyan eltávolítja a helyiség levegőjéből.
A fentiekből adódóan ez a típus kifejezetten ajánlott akár betegszobába is.
Az, hogy mekkora alapterületű helyiséget képes lehűteni egy mobil légkondi, nagyban függ attól, hogy mekkora a belmagasság, illetve milyen nagy a légkondícionáló teljesítménye.
Egy 2,6 méteres belmagasságot alapul véve a következőkre számíthatunk:
Ha nem szoktuk csukni a szobák ajtajait, a folyosó területét is vegyük figyelembe a számítások során!
Típustól függ, hogy mennyi helyre van szüksége egy mobil légkondícionáló készüléknek.
A Gree ablakklíma szélesség, magasság és mélység paraméterei mm-ben megadva például 560x375x708.
A cső nélküli Syen légkondinak 315x770x395.
A kétcsöves Fisher Flexinek 300 x 760 x 550.
Természetesen az egy és kétcsöves mobil légkondiknál mindig számítsunk arra, hogy a csőnek is biztosítanunk kell majd helyet!
Többféle mobil légkondi létezik:
A mobil klímák elterjedtebb típusai az ún. monoblokk klímák: az ablakklíma, a cső nélküli, az egycsöves és a kétcsöves mobil klíma; de van, amelyiknek - hasonlóan a split klímákhoz- különálló a kondenzátora, és azt ki lehet helyezni az épületen kívülre.
Monoblokk klímának nevezzük azokat a légkondícionáló készülékeket, amiknek az egységei egy gépházban vannak (tehát nem különálló a kondenzátor).
Ilyen az ablakklíma, a cső nélküli, az egycsöves és a kétcsöves mobil klíma egyaránt.
Az ablakklíma egy olyan monoblokk klíma, amit az ablaknyílásba, gyakorlatilag az ablak helyére lehet beszerelni. Kifejezetten amerikai típusú tolóablak esetén egyszerű megoldani a beillesztését, de hagyományos ablaknál sem okoz nagy gondot, amennyiben nem sajnáljuk az ablaküveget a légkondícionáló méretére vágni.
A kétcsöves mobil légkondícionáló kizárólag a helyiség levegőjét hűti. Az egycsöves változat viszont a kintről bejuttatott levegőt kénytelen folyamatosan lehűteni - minél melegebb van kint, annál több energiát fogyaszt ez a folyamat.
Tényleg egyszerű a mobil klíma tisztítás, hiszen mindössze klímatisztító aeroszol szükséges hozzá, meg pár perc szabadidő. A kellemetlen szagokat felfogó aktív szenes szűrőt pedig csak egy mozdulat kicserélni.
Ha falon vagy ablaküvegen vágunk nyílást a levegő ki- és/vagy bevezetésére, akkor fali átvezető adaptor segítségével könnyen csatlakoztathatjuk a mobil klíma csövét. Ha használaton kívül van a nyílás, egyszerűen le is zárhatjuk vele.
Ha az ajtóra ajtószigetelő függönyt ,vagy az ablakra ablakszigetelő függönyt rakunk, teljesen rombolásmentesen is megoldható a mobil légkondi légcsövének kivezetése. Tetőtéri ablakokra is kapható ablakszigetelő függöny.
Nem gond, ha csak egy téglalap alakú kivezetésnek van hely! A mobil légkondi csövének végére téglalap alakú lapos kifúvó csővég is illeszthető.
A slide kit beillesztésével megoldható, hogy csak résnyire nyitott ablakra legyen szükség a levegő kivezetéséhez.
Természetesen az ablakot csak akkor lehet becsukni, ha kivettük a mobil légkondi kivezető csövét az ablaknyílásból. Ha kivettük, akkor minden gond nélkül csukható lesz az ablak, mivel az ablakszigetelő függöny nem akadályozza az ablak zárhatóságát.
Az ajtószigetelő függönyt és az ablakszigetelő függönyt nagyon egyszerű felhelyezni.
Tisztítsa meg alkohollal az ablak, illetve az ajtó keretét és tokját, majd száradás után ragassza rá a tépőzáras szalagot. Ha ezzel megvan, már csak rá kell rögzítenie a tépőzárra a szigetelő függönyt.
Elvileg bármilyen hosszú lehet a kivezető cső, mivel bajonettzáras csőcsatlakozó végződés segítségével több légcső is egymás után csatlakoztatható.
Minden légkondi zajos. A mobil légkondícionáló készülékek azért tűnhetnek hangosabbnak a split klímáknál, mert - egy típus kivételével - minden egység egy gépházban van.
A zajszennyezés csökkenthető, ha a készüléket kültéren helyezzük el, és a kivezető cső végét a szoba felé kötjük be egy hideglevegő befúvó adaptorral.
Másik lehetőség, hogy eleve egy másik szobában működtetjük a légkondícionálót, és a hálószobába csak a hűvös levegőnek adunk utat - ezt a négycsövessé alakítható mobil klímákkal könnyedén megoldhatjuk.
Vannak, akik csak teljes csendben tudnak pihenni éjszaka. Nekik azt tudjuk javasolni, hogy a mobil légkondícionálót helyezzék kültérre, és onnan vezessék be a szobába a lehűtött levegőt.
A másik megoldást a négycsövessé alakítás jelentheti, ami minden Fisher Flexi mobil klímánál elérhető lehetőség. A négycsöves változatban az a nagyszerű, hogy a hűtendő helyiségből áthelyezhető egy másikba a légkondi gépháza, tehát garantált a nyugodt alvás.
A drágább, megbízható mobil légkondik esetében nem kell attól tartani, hogy a felhalmozódott kondenzvíz elárasztaná a lakást.
A mobil légkondícionálók tömege típusfüggő; 25-30 kg az átlag, de van, amelyik 40 kg.
Nem, teljesen normális jelenség, ha felmelegszik a kivezető cső.
Ha nem szeretnénk, hogy a cső melege átadódjon a szoba levegőjének, szigeteljük le (pl. tekerjük körbe textillel).
Iratkozz fel hírlevelünkre:
Legfrissebb termékek, akciók és eladások
Hűtő-fűtő mobil klímák, klímatisztító aeroszolok, légtisztító berendezések és klíma tartozékok raktárról, 1 munkanapos kiszállítással.